PO-PIA 9-18

0907 169 824

Napíšte nám

Čo raz častejšie vidíme televízory zavesené na stene. Či už v novom interiéri alebo jednoducho kvôli bezpečnosti v detskej izbe. Všetky súčasné TV majú pritom možnosť montáže na stenu.

Pozorovacia vzdialenosť, z ktorej sledujete váš televízor určí asi aký veľký TV je vhodný práve do vašej domácnosti.

Na základe výberu TV poznáme veľkosť, pre príklad, momentálny trend určuje kúpu TV s väčšou uhlopriečkou od 55 palcov, čo je 140 cm. Už pri tejto veľkosti nemusí vyzerať váš televízor na nízkom stolíku dobre. Povedal by som podľa skúsenosti, že pozeráte skôr dole, čo je nepríjemné pre vaše oči a telo, onedlho vás bude bolieť za krkom. Preto je vhodne mnohokrát zvýšiť pozíciu TV a namontovať ho na stenu. Ale do akej výšky? Tu je zopár inšpirácii.

Všetko závisí od veľkosti TV, nevyzerá dobre keď dvojmetrovú TV namontujete 50, možno 60 cm od podlahy. Pôsobí to potom veľmi utopene v rámci interiéru.

Treba sa tiež rozhodnúť, čí váš televízor ma byť dominantou interiéru. Vtedy samozrejme musí byť pozícia TV na stene vyššie ako okolité veci.

Určite výška televízora na stene závisí, aj od koncepcie vašej domácnosti, pri spojenej kuchyni s obývačkou a možnosti pozerať TV aj z inej časti bytu, navrhujem podľa skúsenosti TV umiestniť na stenu vyššie ako len pri pozeraní z gauča.

A čo televízor namontovaný na stene v detskej izbe? Tam radíme určite vyššie kvôli bezpečnosti! Každopádne presná pozícia závisí od konkrétneho interiéru a možnosti namontovať TV na stenu. Preto nás kontaktujte a my vám nájdeme najvhodnejšie riešenie!