PO-PIA 9-18

0907 169 824

Napíšte nám

Ak sa rozhodnete, že váš nový televízor nebude na stojane, ale namontovaný na stene, aby bol bezpečný pre deti alebo aby dizajnovo ladil do interiéru, ponukám vám návod, ako k nemu jednoducho vybrať správny držiak – konzolu na stenu.

Z mojich niekoľkoročných skúsenosti a zavesených takmer desiatok televízorov, vám poradím ako jednoducho vyberiete držiak, bez odborných znalosti ako je napríklad VESA norma a podobne. Neskôr si zistite akú hmotnosť ma televízor, napríklad cez internet, kde napíšete typ TV, ktorý je uvedený na krabici, alebo druha možnosť je, že každý televízor ma na svojej zadnej strane štítok, na ktorom je uvedený výrobca, napríklad Samsung UE55KS7002. Po hľadaní na internete som našiel, že v našom prípade je hmotnosť televízora 17,6 kg.

Ďalší údaj, ktorý by ste mali vedieť je vzdialenosť medzi otvormi pre pripevnenie konzoly na televízor. Vzadu na každom televízore, ktorý je možné namontovať na stenu sú štyri otvory pre šróby, ktoré sú do tvaru štvorca alebo obdĺžnika.

Vy si odmerajte vzdialenosť medzi nimi. V našom prípade, pri inštalácii televízora Samsung UE55KS7002 je to štvorec s rozmermi 40X40 cm.

Na základe týchto dvoch parametrov si vyberiete správny držiak na zavesenie televízora na stenu.

Držiaky na stenu však nikdy neobsahujú príslušenstvo pre všetky druhy povrchov, ako napríklad sadrokartón alebo drevo, pri univerzálnych držiakoch, ktoré sú taktiež vhodné pre montáž televízora na stenu, sú napr. krátke alebo nevhodné šróby na uchytenie na stenu, základné hmoždinky určené iba do betónu a podobne.

Preto v prípade, že si neviete poradiť, sme tu pre vás! Neváhajte nás kontaktovať!