PO-PIA 9-18

0907 169 824

Napíšte nám

Pokiaľ sa rozhodnete Váš televízor umiestniť na stenu, ktorá obsahuje, alebo je zo sadrokartónu, tak dôležitý parameter nieje len konzola na ktorej TV drží na stene, ale aj materiál-povrch, na ktorom bude TV namontovaný.

Rôzne materiály majú rôznu nosnosť a preto je dôležite, aby ste si pri montáži televízora na sadrokartón boli istí, že miesto, kde bude TV umiestnený, je vhodné

na zavesenie. V prvom rade sa zisťuje pevnosť v niekoľkých bodoch a taktiež pomocou meracieho pristroja na kov, kde sa nachádzajú stojky-závesy-nosníky, ktoré držia sadrokartón pokope. Ale najskôr si môžeme povedať, čo je tento materiál.

Sadrokartón je vyrobený z prírodnej sadry a obalený papierom - kartónom, ktorý zabezpečuje aby mal určitú pevnosť a držal pokope. Je taký krehký, že ho ľahko prepichnete, a preto je dôležité použiť hmoždinky, ktoré sú na inštaláciu TV na sadrokartón prispôsobené. Je tiež podstatné, aby bola konzola na TV sčasti pripevnená aj v plechových nosníkoch sadrokartónu. Vtedy je zaručená pevnosť TV na stene, aj na takom krehkom povrchu ako sadrokartónová doska je.

Z našich skúsenosti Vám vieme povedať, že moderné tenké TV, je možné do veľkosti 75´´, teda 191 cm v uhlopriečke a váhe okolo 40kg, zavesiť na bežné sadrokartónové dosky. Avšak treba myslieť na odbornú montáž a tomu zodpovedajúci materiál a náradie. TV s väčšou váhou, si vyžadujú, aby bol sadrokartón posilnený v mieste inštalácie TV, buď ako dvojitá vrstva, alebo nosnosť môže podporiť drevená výdreva , taktiež stena z pevného materiálu, ktorý je vo vhodnej vzdialenosti za sadrokartónom.

Pokiaľ však potrebujete pomoc, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme.